FarmaBLOG

 • Temmuz 24, 2022

  Sağlık açısından birçok olumlu etkisi bulunan yeşil çay, pek çok bilimsel araştırmaya konu olmuştur. Bu araştırmaların temel nedeni, yeşil çayın faydalarıdır. İçerisinde çok miktarda antioksidan bulunduran, sağlığa faydalı mikro bileşenler ile daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olunmasını mümkün kılan yeşil çay, aynı zamanda vücudun zinde kalması açısından da önemlidir. Peki yeşil çay nedir? Yeşil çayın faydaları nelerdir?

  blog
 • Temmuz 24, 2022

  İnsan vücudunun %70 kadarının sudan oluştuğu bilinir. Vücutta bulunan dokularda ve kan hücrelerinde tem bileşen olarak su alır. Bu sebeple vücudun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için her gün belirli bir miktarda su içmek gerekir. Peki günde kaç litre su içilmeli? Su vücudumuz için neden önemli?

  blog
 • Temmuz 14, 2022

  Özellikle teknolojik gelişmelerin artması, etkisini sağlık alanında da göstermiştir. Bunun temel nedeni, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilimsel araştırma yöntemlerinin de gelişmesidir. Bunlarla birlikte sağlık alanında birçok ürün ve yöntem gelişmesi ortaya çıkmıştır. Ginseng ise esasen geleneksel tıpta neredeyse yüzyıllardır var olan, modern tıpta ise söz konusu gelişmelerle birlikte etkileri keşfedilen bir bitkidir ve ilaç endüstrisinde bu bitkinin yoğun olarak tercih edildiğini söylemek mümkündür.

  blog
 • Temmuz 05, 2022

  Gün içerisinde harcadığımız enerjiler, vücudumuzun yorgun düşmesine sebep olur. Bu durum ise dinlenmekle geçen halsizliklerin ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Ancak yorgunluk, her zaman gün içerisinde yapılan hareket sebebiyle ortaya çıkmaz. Vücut açısından faydalı olan birtakım besinlerin eksikliği de yorgunluk hissini beraberinde getirir. Peki yorgunluk hissi neden olur? Nasıl geçer?

  yorgunluk, yorgunluğa ne iyi gelir
 • Şubat 07, 2022

  Folik asit, doğal olarak oluşan bir B vitamini olan folatın sentetik formudur. Folat, DNA ve diğer genetik materyalin yapılmasına yardımcı olur. Özellikle doğum öncesi sağlıkta önemlidir.

  folik asit, folik asit hamilelik, hamilelikte folik asit, folik asit kullanımı, folik asit eksikliği, folik asit faydaları