FarmaBLOG

 • Mart 22, 2024

  Çam terebentin yağı, çam ağaçlarının kozalaklarından ve iğneli yapraklarının bir dizi işlemden geçirilmesiyle elde edilen eşsiz ve çok yönlü bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Bu yazımızda aromatik ve tıbbi özellikleri ile doğal bir tedavi arayanların ilgisini çeken çam terebentin yağının ne olduğu, faydaları ve uygulamalarını sizlerle paylaşacağız.

  blog
 • Mart 21, 2024

  Saç bakımının vazgeçilmez bir parçası olan saç maskeleri saçlarımızı onarmak, nemlendirmek ve beslemek için en sık tercih edilen yollardan biridir. Düzenli olarak uygulandığında saça en çok nem takviyesi yapan ürünler olan saç maskelerinin kırık saçlar için veya boyalı saçlar için gibi farklı çeşitleri mevcuttur.

  blog
 • Mart 21, 2024

  Gür, dolgun ve parlak görünen saçlar, kadın-erkek herkesin istediği bakımlı bir saç görünümüdür. Ancak çevresel faktörler, düzensiz ve sağlıksız beslenme, yanlış saç bakım ürünleri, genetik faktörler ve yaşlanma gibi saçların kırılması, yıpranması, solması, dökülmesi, incelmesi, zayıf ve cansız bir görünüm gibi sorunlara neden olabilecek pek çok neden vardır.

  blog
 • Mart 21, 2024

  Alerjik öksürük, polen, toz akarları, evcil hayvan tüyleri veya küf gibi alerjenlere maruz kalmanın tetiklediği öksürükle karakterize edilen yaygın bir durumdur. Soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu öksürüğün aksine, alerjik öksürük bir virüsten değil, vücudun alerjenlere karşı bağışıklık tepkisinden kaynaklanır.

  blog
 • Mart 20, 2024

  Potasyum, kas kasılması, sinir iletimi ve sıvı dengesi dahil olmak üzere çeşitli vücut fonksiyonlarında hayati bir rol oynayan çok önemli bir mineraldir. Önemine rağmen, birçok kişi potasyum içeren besinlerin neler olduğunu bilmiyor olabilir. Bu yazımızda, potasyumun önemini, potasyum nelerde var sorusunun cevabını ve hem eksikliğin hem de aşırı alımın potansiyel sonuçlarını sizlere aktaracağız.

  blog
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR