Şampuan

 

Temizlik, öncelikli ihtiyaçlardandır. Ancak zannedildiği gibi temizlik için yalnızca su kullanmak yeterli değildir. Özellikle saç temizliği için doğru şampuan kullanımı oldukça önemlidir. Çeşitli ihtiyaçlara çözüm sağlamak amacıyla kullanılan şampuanlar sayesinde saçın hem beslendiğini hem de temizlendiğini söylemek mümkündür.

...
   

Şampuanların Önemi

 

Şampuan, duşta kullanılan ve saçın derinlemesine temizlenmesini sağlayan bir saç bakım ürünüdür. Saç köklerine ve derisine yapışan, saç köklerinin nefes almasını engelleyen kirin ve yağın şampuan sayesinde giderilmesi mümkündür. Bununla birlikte saçta var olan sorunlarla başa çıkmanın öncelikli yolu da yine şampuandır.

 

Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Şampuan seçimi yaparken önce saç analizi, ardından ise şampuanın içerik analizi yapılmalıdır. Özellikle alternatiflerin fazla olması, bu konuda gösterilmesi gereken özeni bir kere daha gözler önüne sermektedir. Saç tipine bağlı olarak doğru şampuan seçimi yapmak için aşağıda verilen unsurlara dikkat etmek gereklidir.

 

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Seçimi

 

Yağlı saçlarda sebum salgılanma oranı oldukça yüksektir. Normal şartlarda saç sebumu oldukça faydalıdır. Ancak sebum miktarının fazla olması, saçın kirli ve ağırlaşmış görünmesine sebep olmaktadır. Daha hacimli, temiz ve sağlıklı bir saç yapısına kavuşmanın yolu ise doğru şampuan seçimidir. Özellikle Farmakozmetika’nın ürün skalası içerisinde yer alan sebum miktarını dengeleyici saç şampuanları, temiz içerikleriyle ihtiyaçları kusursuz karşılayacaklardır.

 

Normal Saçlar İçin Şampuan Seçimi

 

Normal saçlar için şampuan seçimi yapılırken nem oranını dengeleyici etkiye özen gösterilmelidir. Nem oranının dengeli olduğu bu saç tipinde mevcut dengeyi korumak oldukça önemlidir. Ayrıca kış aylarında ekstra nemlendirici etkili şampuan kullanılmasında fayda dahi vardır.

 

Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Şampuan Seçimi

 

Özellikle boyalı ve kuru saçlar için nemlendirme oranı yüksek şampuan kullanmakta fayda vardır. Kuru saçların en temel sonucu, kırılgan bir saç yapısıdır. Bu sebeple saçı besleyen ve nemlendiren şampuanları kullanmak son derece önemlidir. Saça hacim veren şampuanlardan kaçınmak, kuru ve boyalı saçlar için gereklidir. Bunun temel sebebi, hacim etkili şampuanların saçı kurutucu etkilerinin görülebiliyor olmasıdır.

 

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimi

 

İnce telli saçların en temel sorunu elektriklenmedir. Ayrıca bu saç tipi kırılmaya oldukça müsaittir. Bu sebeple saçı besleyen, elektriklenmeyi önleyen ve hacim veren şampuanların tercih edilmesinde fayda vardır. Doğru şampuan seçimi, ince telli saç yapısının dahi daha güçlü görünmesini sağlayabilecektir.

 

Kalın Telli Saçlar İçin Şampuan Seçimi

 

Kalın telli saçlarda nemlendirme unsuruna dikkat edilmelidir. Saçın nemlenmesi, o inatçı yapıyı kıracak ve daha yumuşak bir saç yapısına sahip olunmasını sağlayacaktır.

 

Kusursuz Saçlar İçin Kusursuz Şampuanlar Farmakozmetika’da!

 

Farmakozmetika’da özellikle şampuan açısından zengin ürün skalası mevcuttur. Saçların yapılarına, ihtiyaçlarına ve bireylerin beklentilerine bağlı olarak kategorize edilen şampuanlar, sağlıklı içerikleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Var olan şampuan türlerinin sunduğu avantajlar ise şunlardır:

 
  • En inatçı kepeklerin dahi yok edilmesini sağlayacak şampuanlar mevcuttur. Zengin içeriği ile özel olarak geliştirilmiş olan kepek karşıtı şampuanlara, Farmakozmetika’nın avantajlı fiyatlarıyla sahip olmak mümkündür.
  •  
  • Derinlemesine temizlik ihtiyacı duyanlar için özel olarak geliştirilmiş şampuan türleri mevcuttur. Saç derisi toleransı yüksek olan bu ürünler sayesinde saç ve saç derisi zarar görmeden bütün kir ve yağdan arınmaktadır.
  •  
  • Saç dökülmeleri ile mücadelede gönül rahatlığıyla kullanılabilecek, yıllar süren araştırmaların meyvesi olarak satışa sunulan ürünler mevcuttur. Saçı kökten uçak güçlendiren ve besleyen formülleri sayesinde dökülme problemini ortadan kaldıran bu ürünlerin, birçok tedavi sürecinde de önerildiklerini söylemek mümkündür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR