Saç Kremleri

 

Daha güçlü ve daha sağlıklı bir saç yapısına sahip olmak için rutin temizliğe yeni ürünlerin dahil edilmesi gerekir. Saç kremleri de bu ürünler arasında yer alır. Doğru kullanıldığında saçı canlı ve güçlü yapan saç bakım kremleri, sundukları kolay kullanım imkanlarıyla da ön plana çıkar. Peki mat, sönük ve yıpranmış saçlardan ışıl ışıl ve güçlü saçlara geçiş yapmak için saç bakım kremi nasıl kullanılır?

...
   

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

 

Olumsuz hava şartlarından, yanlış kullanılan ürünlerden, sağlıksız besinlerden ve hatta stresten etkilenen saçlar yıpranır ve mat bir görüntüye ulaşır. Kimi zaman bu sebeplere bağlı olarak dökülmeler ve yıpranmalar gelir. Saç bakım kremleri ise düzenli ve doğru kullanımda saç tellerini derinlemesine besleyerek güçlendirir. Ayrıca saçı ihtiyaç duyduğu neme kavuşturan saç bakım kremleri, sağladıkları besinlerle de kırılmaları önler. Ancak elbette ki bunun için doğru ürünü, doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Peki saç kremi nasıl kullanılır?

 

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

 

Saç kremleri kendi içlerinde temel olarak ikiye ayrılır. Bunlardan ilki, durulanmayan saç bakım kremidir. Bunları duştan sonra uygulamak yeterlidir. Sonrasında herhangi bir işlem uygulamaya gerek yoktur. Ancak diğeri, durulanan saç bakım kremidir. Durulanan saç kremlerinin kullanım detayları ve ipuçları ise aşağıda verildiği gibidir.

 

Saç Yapısına Uygun Ürünün Seçilmesi

 

Her saçın yapısı, dolayısıyla da ihtiyaçları farklıdır. Yıpranan bir saça, bambaşka bir sorun için etkili olan kremin kullanılması, beklenen sonucun alınamamasına sebep olacaktır. Bununla birlikte saçın yağ seviyesinin de bilinmesi ve ihtiyaç duyulan nemin sağlanması son derece önemlidir. Kusursuz bir uyumun yolu, kusursuz bir analizden geçmektedir.

 

Saç Diplerine Krem Uygulanmaması

 

Saç kreminin etkili olmasını sağlayan, saçı beslemesi ve nemlendirmesidir. Saç uç ve boylarına uygulanan ve doğru bir şekilde seçilen kremden maksimum verim elde edilecektir. Saçın saç diplerine uygulanması ise çabuk yağlanma sorununu beraberinde getirecektir.

 

Kremin Eşit Bir Şekilde Dağıtılması

 

Güçlü ve yumuşacık saçlara sahip olmak için durulanan saç kremini saçlara eşit bir şekilde uygulamak gereklidir. Bunun için geniş dişli bir tarakla saçı taramak ya da saçları tutam tutam ayırarak uygulama yapmak mümkündür.

 

Saçın Kremden Arındırılması

 

Her saç bakım kreminin saçta bekletilme süresi birbirinden farklıdır. Bu süreye dikkat edilmeli ve süre dolunca saç kremden tamamen arındırılmalıdır. Saçta kalan krem, saçın çabuk yağlanmasına ve ağırlaşmasına sebep olacaktır. Bu sebeple saçın tamamen durulandığından emin olunmalıdır.

 

İpeksi ve Yumuşak Saçlar İçin Saç Kremleri

 

Saçların ipeksi ve yumuşak yapısını korumak için doğru saç bakım kremini seçmek gerekir. Yumuşak saçlar için genellikle durulanmayan bakım kremleri önerilir. Özellikle düzleştirme ve fön çekme gibi yüksek ısılı işlemler öncesinde kullanılan bakım kremleri, saçın zarar görmesini ve yıpranmasını engeller. Bu sayede saçlar hak ettikleri bakımı alarak yumuşacık yapılarını her daim korur.

 

Saçın yumuşak yapısı, aynı zamanda neme doymuş olmasından kaynaklanır. Sıcak hava, yanlış şampuan kullanımı, uygulanan işlemler ve daha birçok neden saçın nemini kaybetmesine sebep olur. Saç bakım kremleri ise nem dengesini koruyarak sürekli bir yumuşaklık sağlar.

 

Size En Uygun Saç Kremini Tercih Edin!

 

Farmakozmetika’da her saç tipine uygun bir saç kremi mutlaka bulunur. Çeşitli formlarda sunulan bu ürünler, kişinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda kolay uygulanma imkanı sağlar. Bununla birlikte nem ihtiyacı bulunan saçlar için nemlendirici, yıpranmış saçlar için besleyici ve güçlendirici saç kremleri bakım severlerle buluşturulur. Temiz içeriklere sahip olan bu ürünler, Farmakozmetika’nın sorunsuz operasyonel süreçleriyle kullanıcılarına sunulur. Farmakozmetika, operasyonel süreçlerini şu avantajlarla sunar;

 
 • Kolay ve Güvenli Alışveriş: Kullanışlı web sitesi arayüzü ve güvenli ödeme yöntemleriyle süreci daha sağlıklı kılar.
 •  
 • Hızlı ve Güvenilir Kargo Süreci: Ürünler maksimum özenle ve minimum sürede kargolanır. Bu sayede kargo süreci sebebiyle ortaya çıkması muhtemel olan sorunlar önlenir. Kusursuz teslimat sağlanır.
 •  
 • Kolay İade: Süreç boyunca müşterilerine destek sunan Farmakozmetika, 14 gün içerisinde tek tıkla iade imkanı sunar.
 

Saç Kremi Fiyatları

 

Saç kremi fiyatları, geniş bir aralığa sahiptir. Bu çerçevede belirli ve tek bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Örneğin 40 TL’lik saç bakım kremi de vardır, 250 TL’lik saç bakım kremi de. Fiyat aralığının bu kadar geniş olmasının sebebi ise, ürünlerin spesifik yönleri ile ilgilidir. Bunların aşağıda verildiği şekilde örneklendirilmesi mümkündür;

 
 • Miktar: Saç kremi miktarı arttıkça fiyat da doğru orantılı olarak artış gösterecektir.
 •  
 • Sağladığı Fayda: Her saç kreminin hitap ettiği ihtiyaç ve sağladığı fayda farklıdır. Örneğin saç kremlerinin kepeklenme, zayıflama, kırılma, dökülme ya da canlılığını yitirme gibi amaçlarla kullanılması mümkündür.
 •  
 • İçerik: Farmakozmetika, içeriği saç sağlığı açısından temiz olan saç bakım ürünlerine sahiptir. Ancak içerik bakımından temiz ürünlerin de farklı bileşenler içermesi muhtemeldir. Bu da fiyat üzerinde doğrudan etkilidir.
 •  

Saç kremleri ne kadar kullanılmalı?

 

Kullanım miktarı üründen ürüne değişiklik gösterir. Bu sebeple ürün bazlı ilerlemek gerekir. Saç bakım kremi kullanım sıklığı ise haftada minimum 1 maksimum 3 olarak idealize edilir.

 

Saç kremlerine ne zaman ihtiyaç duyulur?

 

Saç kremi kullanmak için belirli bir sorunun varlığını beklemek yanlıştır. Saçın sağlıklı yapısının korunması için de saç bakım kremlerine ihtiyaç vardır.

 

Saç kremleri nasıl saklanmalı?

 

Saç bakım kremleri, doğrudan ışık almayan bir yerde muhafaza edilmelidir. İdeal sıcaklığın ise 25 derece olduğu bilinmektedir.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR