Avene

Avene, ürün özelliklerini adından alan bir firmadır. Çünkü özünde Avene, Fransa’nın bir kasabasıdır. Bu kasabanın en temel özelliği ise şifalı termal kaynak sularıdır. Firma olarak Avene ise adının anlamını 30 yıldır ürünlerinde yaşatan ve şifa dolu bakım ürünleri ile ışıl ışıl bir cilt yapısına sahip olunmasını sağlayan bir firmadır.

...
 

Avene Ürünleri

 

Avene ürünlerinin bu denli sevilmesini sağlayan en temel unsu, şifa dolu yapılarının yanı sıra ihtiyaçlar çerçevesinde çeşitlenmeleridir. Hem hassas ciltler için hem kuru ciltler için hem de yağlı ciltler için bir Avene cilt bakım rutini oluşturmak mümkündür. Bu bakım rutinlerinin içeriğini meydana getiren Avene ürünleri ise aşağıda verildiği gibidir.

 

Hassas Ciltlere Özel Avene Ürünleri

 

Cilt, sanılanın aksine son derece kapsamlı bir organdır. Bu sebeple birçok farklı cilt tipi mevcuttur. Cilt bakımında sağlıklı bir sonuç elde etmenin yolu ise cilt tipinin farkında olmak ve bu çerçevede ürün çeşidi belirlemektir.

 

Avene, cilt sorunlarına cilt tipi bağlamında ürün çözümleri üreten bir firmadır. 30 yıllık deneyimini ürün formüllerine aktaran firma, “genel” cilt bakım ürünlerinin yanı sıra özelleştirilmiş ürünler de sunmaktadır. Hassas ciltler için özel olarak üretilen ürünlerini buna örnek olarak göstermek mümkündür. Ayrıca özellikle belirtmek gereklidir ki, adını aldığı kasabanın termal suyu, markanın bütün ürünlerinde kendine yer bulmuştur.

 

Avene Cilt Temizleme Ürünleri

 

Sağlıklı bir cildin en temel koşulu, temizliktir. Bu sebeple cilt temizleme ürünleri özenle seçilmeli, bu seçim yapılırken ürün içeriğine ve uygun olduğu cilt türüne dikkat edilmelidir. Örneğin hassas ciltler için ayrı, yağlı ciltler için ayrı, kuru ciltler için ayrı temizleme ürünleri kullanmak gereklidir. Bununla birlikte cilt temizleme jeli kullanımının ardından ciltte fazlasıyla gergin ve pütürlü bir görüntü ortaya çıkmamalıdır. Bu, kullanılan ürünün cilt tipine uygun olmadığının bir belirtisidir.

 

Avene cilt temizleme ürünleri, her cilt tipi için özel olarak geliştirilen ve cildi temizlemesinin yanı sıra;

 
 • - Cildin günlük yorgunluğunu alan,

 • - Cildi kirden ve yağdan arındıran,

 • - Uçlarda gerçekleşen hava koşullarının olumsuz etkilerini azaltan,

 • - Gözeneklerin nefes almasını, arınmasını sağlayan ve

 • - Cildi besleyen ürünlerdir.
 

Avene Güneş Kremleri ve Ürünleri

 

Güneş, cilt açısından oldukça zararlıdır. Cildinin erken yaşlanmasını, lekelenmesini ve kırışmasını önlemek isteyen kişilerin hem kış hem de yaz aylarında güneş kremi kullanmamayı ihmal etmemeleri gereklidir. Ancak her güneş kreminin yeteri seviyede koruma sağlayamadığını bilmekte de fayda vardır. Peki Avene güneş kremi ile sağlanan avantajlar nelerdir?

 
 • - Cilt yapısına uygun çeşitleri vardır,

 • - Kırışık oluşumunu engeller,

 • - Cildin nem değerini korur,

 • - Cildin leke oluşturmasını engeller,

 • - Cildin ışıltısını kaybetmesinin önüne geçer.
 

Bütün bunların yanı sıra sorun bazında seçildiğinde ciltte var olan sorunların çözüme kavuşturulmasını da sağlar. Üstelik krem, sprey, stick ve roll-on gibi formlarıyla kullanım pratikliği sağlar.

 

Avene Göz Çevresi Bakım Ürünleri

 

Göz çevresi, yüzdeki en hassas kısımdır. Bu sebeple diğer yüz kısmından farklı bir bakım rutinine ihtiyaç duymaktadır. Avene ise geliştirdiği özel göz çevresi bakım setleri ile;

 
 • - Morluk,

 • - Kırışıklık,

 • - İnce çizgi giderici bir etki yaratmaktadır.
 

Avene Güvenilir Mi?

 

Avene, yılların verdiği deneyim ile faaliyetlerini yürüten ve dünya genelinde kitlesi bulunan bir firmadır. Bu sebeple gerek firma gerekse de ürünleri oldukça güvenilirdir.

 

Avene Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Avene ürünleri arasından seçim yaparken ürün içeriğine bakılmalıdır. Ürün içeriği genel olarak temiz olmasına karşılık kişilerin alerjik yapıları sebebiyle sorun yaşamamaları adına bir ön kontrol yapmalarında fayda vardır. Bununla birlikte ürün seçimi cilt tipi çerçevesinde gerçekleştirilmelidir.

 

Avene Ürün Fiyatları Ne Kadar?

 

Fiyatlar seçilen ürüne, cilt tipine, ürün içeriğine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman indirimli fiyatlar ile alışveriş yapmak isteyenlerin Farmakozmetika.com üzerinden alışveriş yapmaları mümkündür.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR