Güneş Sonrası Ürünler

 

Güneş ışığı, hayatımızın ve D vitamini kaynağının önemli bir parçası olsa da, uzun süre maruz kalmak cilt sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.

...
 

Güneş yanığı, ciltte kuruluk ve cilt tahrişi gibi sorunlarla uğraşmamak için güneşlenirken veya dışarıda vakit geçirirken cildinizi korumanız çok önemlidir. Ancak bazen cildimiz güneşin etkilerine maruz kalmaktadır. Bu noktada güneş sonrası ürünleri devreye girmektedir. Güneş sonrası cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası olan bu ürünler cildinizi rahatlatmaya, nemlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri Nelerdir?

Güneş sonrası bakım ürünleri, uzun süre güneşe maruz kaldıktan sonra cildinize rahatlama, nemlendirme ve onarım sağlamak için geliştirilmiş, özellikle yaz aylarında cilt bakım rutininde yer alması gereken ürünlerdendir. Güneş sonrasında kullanılan bu ürünler krem, losyon, jel ve balsamlar gibi çeşitli yapılarda olabilirler ve her biri güneşten kaynaklanan cilt problemlerini önlemek için geliştirilmiş pek çok faydalı bileşen sunmaktadır.


Güneş sonrası kremler daha yoğun yapıda olurken güneş sonrası losyon ürünler daha hafif yapıdadır. Güneş sonrası jel ürünler ve güneş sonrası balsam ürünler de tercih edilebilecek diğer yapıda ürünlerdir. Güneşin altında geçen uzun bir günün ardından güneş sonrası ürünleri, ciltte oluşan rahatsızlığı gidermede, oluşan kızarıklığı azaltmada ve uzun süreli güneş hasarını önlemede çok önemli rol oynarlar.

Güneş Sonrası Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Güneşin zararlı ışınlarının etkisinden, nem kaybından, ciltte oluşan kızarıklıklar ve yanıklardan korunmak için güneş kremi kullanmak kadar güneş sonrası ürünleri kullanmak da önemlidir. Güneş sonrası bakım kremleri, güneşe maruz kalan cildinizi nemlendirmek, yatıştırmak, nem bariyerini onarmak, iyileştirmek ve beslemek için çeşitli nemlendiriciler, vitaminler, antioksidanlar ve diğer aktif bileşenleri içermektedir. Bu yararlarının yanı sıra güneş sonrası oluşan soyulmaları önlemek ve daha pürüzsüz ve daha rahat bir iyileşme sağlamak için de kullanılabilirler.

Güneş Sonrası Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım rutininde her bakım ürününden maksimum etkiyi görebilmek için doğru bir şekilde uygulama yapmak önemlidir. Doğru bir uygulamanın anahtarları doğru ürünü seçmek ve uygulama talimatlarını doğru sırayla yapmaktır. Gün içinde güneşe maruz kalan cildinize ihtiyacı olan bakımı uygulamak için güneş sonra bakım kremi şu adımlarla kullanılmalıdır:

Nazik temizleme ve kurulama

Güneş sonrası cilt bakımı rutininize, güneş kremi, tuz veya klor kalıntılarını gidermek için cildinizi nazikçe temizleyerek başlayın. Cildi iyice temizlemek cildin güneş sonrası kremleri daha iyi emmesini sağlayarak etkisini arttırır. Ardından cildi nazikçe kurulayın ve biraz nemli kalmasını sağlayın. Nemli bir cilde uygulama yapmak kremlerin etkinliğini arttırır.

Güneş sonrası kremini uygulayın

Güneş sonrası kremi elinizde biraz ısıttıktan sonra etkilenen yüz, boyun bölgesi ve diğer güneşe maruz kalmış bölgelere nazikçe uygulayın, emilimi arttırmak için hafifçe masaj yaparak uygulama yapmaya özen gösterin. Kremi uyguladıktan sonra emilmesine izin verin.

Düzenli olarak uygulama yapın

En iyi sonuçları elde etmek için, her güneşe maruz kalındığında güneş sonrası ürünlerin kullanılması gerekir. Bu ürünlerin kullanılması sürekli nemlendirme, rahatlama ve oluşacak hasarların önlenmesini sağlar.

Güneş Sonrası Losyonlar Ne İşe Yarar?

Güneş sonrası losyonlar, daha hafif, hızlı emilen bir yapıda olmaları sebebiyle hızlı bir çözüm ararken etkili nemlendirme sağlamak isteyenler için oldukça iyi bir seçenektir. Güneş sonrası losyonları genellikle cildi nemlendirmek, yumuşatmak ve yenilemek için birlikte çalışan, cildin canlanmış ve rahat hissetmesini sağlayan bileşenler içermektedir.

Güneş Sonrası Losyonlar Nasıl Kullanılır?

İyice temizleyin

Güneş sonrası rutininize, klor, deniz tuzu veya güneş koruyucu kalıntılarını gidermek için cildinizi nazikçe temizleyerek başlayın.

Pürüzsüz uygulama yapın

Güneş sonrası losyonu cildinizde güneşe en çok maruz kalan bölgelere odaklanarak yüz, boyun bölgesi ve vücutta uygulama yapın. Uygulama yaparken nazikçe masaj yaparak ürünün emilmesini sağlayın. Daha hafif ve hızlı emilen yapıda ürünler oldukları için hızlıca cilt tarafından emileceklerdir.

Gerektiği kadar tekrarlayın

Cildinizde tekrar kuru veya rahatsız hissetmeye başlarsanız, gün içinde güneş sonrası losyonu yeniden uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizin beslenmesini ve canlanmasını sağlarsınız.

Güneşlendikten Sonra Ne Yapmalı?

Güneş sonrası bakım ürünlerini kullanmanın yanı sıra, cildinizin iyileşmesini ve sağlığını korumasını sağlamak için güneşlenerek geçen bir günün ardından dikkat edilmesi ve yapılması gereken birkaç adım vardır:

Susuz kalmayın

Cildinizin içeriden nemli kalmasını sağlamak ve vücudunuzda güneşe maruz kalındığı için oluşabilecek hasarları azaltmaya yardımcı olmak için bol miktarda su için.

Ilık duşları tercih edin, keseleme işlemi yapmayın

Güneşlenme sonrası cildinizi kurutacak sabun gibi ürünlerden ve tahrişe sebep olabilecek keseleme işleminden uzak durmaya özen gösterin. Cildinizi daha da kurutabilecek sıcak duşlardan kaçının. Bunun yerine vücudunuzu nazikçe temizlemek için ılık suyu tercih edin ve duştan sonra kurulanırken yumuşak bir havlu tercih edin. Duş sonrası nemi hapsetmek için nemlendirici kullanabilirsiniz.

Bol, nefes alabilen giysiler giyin

Cildinizdeki sürtünmeyi ve tahrişi azaltmak için bol, nefes alabilen giysiler tercih edin. Bu sayede güneşten dolayı hassaslaşan ciltte tahriş durumlarını engellemiş olursunuz.

Cilt bakımı yaparken dikkatli olun

Güneşlendikten sonra cilt bakımı esnasında normal bir günde yapılan cilt bakımına göre daha dikkatli olmakta fayda vardır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalındığında ciltte kuruluk, tahriş olma, kızarıklık veya lekeler ve güneş yanığı gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Güneşlendikten sonra cildi yatıştırmak, nemlendirmek ve güneşin neden olduğu hasarı azaltmak için yapılan cilt bakım rutinlerinde dikkatli olarak basit bir bakım uygulanabilir. Hassas ciltler için cilt bakım ürünleri güneş sonrası bakım rutininizde kullanabileceğiniz ve tahriş, kuruluk riskini azaltabilecek ürünlerdir.

Güneşe maruz kalmaktan kaçının

Güneşlendikten sonra cildinizi korumak için güneşe daha fazla maruz kalmaktan kaçınmak veya güneşe maruz kalmadan önce uygun güneş koruyucu ürünleri ile cildi korumak önemli noktalardır.

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri Markaları

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri Markaları Güneş sonrası ürünlerinin fiyatları, marka, içerik, boyut ve özelliklerine bağlı olarak değişir. Ürünlerin kalitesi veya içerdikleri doğal içerikler gibi ek özellikler güneş sonrası ürünlerinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.


Farmakozmetika, geniş bir fiyat aralığında ve bütçeye uygun fiyatlara sahip sunduğu en iyi güneş sonrası ürünler ile kullanıcıları çeşitli seçeneklerle buluşturur. Farmakozmetika’nın geniş ürün gamındaki Nuxe, Bioderma, Avene gibi pek çok güvenilir markanın güneş sonrası ürünleri arasından güneş sonrası krem, losyon veya balsamlara bütçenize uygun bir seçenek ile ulaşabilirsiniz. Bu sayede güneşin zararlı ışınlarının ciltte oluşturduğu hasarların iyileştirilmesine ve önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR